Kodėl mes švenčiame šv. Valentino dieną?

Kodėl mes švenčiame šv. Valentino dieną?

Autorius:
Ar žinote kodėl švenčiama šv. Valentino diena ir kur slypi šios meilės dienos šaknys?

Kiekvienų metų vasario 14-oji pasidabina ryškiai raudonos spalvos širdelėmis, meškiukais, atvirutėmis bei kitokiomis mielomis smulkmenomis. Įsimylėjėliai suokia meilės kalba. Tačiau ar žinote kada visa tai prasidėjo ir kur slypi šios meilės dienos šaknys?

III amžiuje Romoje buvo išleistas įsakymas, draudžiantis įsimylėjėliams įteisinti savo meilės ryšį, siekiant nukreipti vyrus imperijos gynimo, o ne romantiškų santykių kryptimi.

Tikru išsigelbėjimu tuometiniams Romos imperijos jaunavedžiams tapo vyskupas Valentinas, atlikdavęs santuokos ritualą slapčia, tokiu būdu suteikdavęs mylimiesiems amžinąjį palaiminimą.

Slapti ir neteisėti vyskupo veiksmai netruko išvysti dienos šviesos ir gailestingasis Valentinas 269 metų vasario 14-ąją buvo nuteistas mirties bausme.

Praėjus daugiau nei 200 metų po vyskupo Valentino mirties, jis buvo paskelbtas šventuoju, o jo mirties data minima kaip meilės diena.

Labiausiai šią dieną pamėgo Anglijos gyventojai ir jau 18 amžiaus viduryje tarp jaunų įsimylėjusių žmonių keliavo raudonomis širdelėmis marginti atvirukai, gėlės ir saldainiai.

Pirmieji masinės gamybos Valentino dienos atvirukai pradėti gaminti JAV. Sulaukusi milžiniško pasisekimo meilės atvirukų gamyba pasiekė Londono ir Jungtinės Karalystės rinkas.

Galiausiai ši šventė ir jos tradicijos išpopuliarėjo visame pasaulyje, o 1991m., paskelbus nepriklausomybę, atkeliavo ir į Lietuvą.

Kiekviena šalis ir jos kultūra turi savas tradicijas šiai dienai paminėti. Vienos visuotinės ir griežtos taisyklės nera, tad išsirinkime mums patiems labiausiai patinkantį būdą ir nudžiuginkime savo antrąją pusę.

 

Laimingo Valentino!

Scroll